Využitie pamäťového drôtu

Pamäťový drôt je výborná pomôcka na tvorbu bižutérie. Názov “pamäťový” má preto, že priemer kruhu už nie je možné meniť. Drôt si ho pamätá. Vyrába sa na tvorbu náhrdelníka, náramka a prstienka. V tomto blogu sa budeme špeciálne venovať drôtiku nie len na tvorbu náramkov.

Pamäťový drôt

Najjednoduchší výrobok z pamäťového drôtu je tvorba náramku. Potrebujete na to rôzne koráliky, ktoré navlečiete na daný drôt. Ukončiť to môžete niekoľkými spôsobmi, buď na koncoch drôtu prilepíte korálku, alebo môžete na koncoch drôtu vyrobiť očko, aby sa koráliky nerozsýpali.

Z pamäťového drôtu môžete vyrábať aj rôzne zaujímavé náramky. Odštiknite si 2 krát po 1 závite z drôtu a medzi to pomocou tenkého drôtika vložte rôzne korálky. Ukončite to zaujímavým zahnutím drôtu.


Ďalším využitím je výroba kruhových náušníc. Z pamäťového drôtu odštiknite 1 závitok, na ktorý buď môžete navliecť rôzne koráliky alebo spraviť pavučinu pomocou tenkého drôtika. Na konci drôtu vytvorte očká, ktoré spojíte s afroháčikom na náušnice.

Ďalšie vaše nápady na využitie pamäťového drôtu radi privítame aj na našej facebook stránke www.facebook.com/KreativneRuky.sk

tím kreativneruky.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: