Kvety z filcu – 4 rôzne návody

Aj vy radi tvoríte z filcu? Filc je môj obľúbený materiál, pretože sa z neho dajú vytvoriť aj takéto kvety. Pripravila som pre vás štyri návody na rôzne kvetinky a dúfam vás inšpirujem. 🙂

  1. Strapaté kvetinky z filcu

 

V hlavnej úlohe je filc, z ktorého vystrihneme hrubší pásik, zohneme a lepiacou pištoľou spojíme. Nadstrihneme prúžky a zrolujeme. Pri rolovaní taktiež použijeme lepiacu pištoľ. Kvietky môžeme nalepiť na polystyrénovú guľu, ktorú napichneme na paličku a krásne ozdobí rastlinu, ktorá ešte nekvitne.

2. Gerbera z filcu

 

Z filcu vystrihneme 2 prúžky – jeden širší a dlhší, druhý tenší a kratší. Taktiež zo žltého filcu vystrihneme krúžok, do ktorého zabalíme korálku a spojíme lepiacou pištoľou. Prúžky nastriháme a konce zaoblíme – viď obrázok. Najprv na zabalenú korálku obmotáme tenší prúžok a potom širší. Používame pri tom lepiacu tavnú pištoľ. Kvetinkami môžeme ozdobiť aj veniec – polystyrénový veniec obmotáme plsťou a lepiacou pištoľou prilepíme kvetinky.

3. Filcová kvetinka – slimáčik

 

Ako maketa nám bude slúžiť pohár, ktorý prekreslíme na filc a vystrihneme kruh, ktorý nastriháme na slimáčika – viď obrázok. Pomocou lepiacej pištole vytvoríme kvetinku – viď obrázok. Zo zeleného filcu vystrihneme trojuholníky, ktoré prilepíme na kvetinu. Kvetinkami môžeme ozdobiť polystyrénové srdiečko, na ktorom je omotaná tenká stuha.

4. Filcová kvetina z kruhov

 

V tomto návode nám tiež ako maketa slúži pohár, ktorý prekreslíme na filc. Na jednu kvetinku potrebujeme 5 kruhov. Kruh zohneme a znova zohneme. Kraje prilepíme lepiacou pištoľou. Krajmi spojíme 4 “lupienky”. Posledný piaty “lupienok” nalepíme do stredu kvetinky. Takto nám vznikne kvetinka, ktorú môžeme prilepiť aj na čelenku. Vystrihneme kruh veľkosti kvetinky. Najprv na čelenku pištoľou nalepíme kvetinku a potom kruh, aby sme zakryli lepidlo. Do stredu kvetinku nalepíme korálku.

Ak sa Vám návody páčili, budem rada ak ma podporíte Like-om alebo komentárom. A na vaše inšpirácie čakám na našej facebook stránke KreativneRuky.sk alebo na Instagrame s hashtag-om #kreativneruky.

Všetky kreatívne potreby použité v týchto návodoch nájdete v eshope www.kreativneruky.sk.

Ďakujem za pozornosť

Anna

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: